काम गरेकै देखाउन काम गर्नेलाई चिनेको छु, राम्रा बढुवामा छुटने छैन्न– महानिरीक्षक अर्याल

Posted: November 23, 2017 in police, PRIVATE, Security

फाइल फाेटाे

काठमाडौं– प्रहरी महानिरीक्षकको यात्रा नै आलोचनाको घेराबन्दीबाट पार गरेका प्रकाश अर्याल लामो समय मौन रहे । संगठनको आन्तरीक सुधारका पक्षमा पहल थालेका उनलाई भित्रैबाट असहयोगमात्र भएन, राजनीतिक स्थिरताका कारण अर्यालको आलोचना भै रहयो । तै पनि चुपचाप आफ्नो बाटो हिडिरहेका अर्याल हिजोआज भने बोल्न थालेका छन ।
उनले संगठनको संरचनामै असरपर्ने गरि एकपछि अर्को निर्णय हुने र त्यसको अपजस महानिरीक्षकलाई दिएर अन्य अधिकारी पानी माथिको ओभानो हुन थालेपछि कडा रुपमा प्रस्तुत हुन थालेका छन ।
महानिरीक्षक अर्याल निकटहरुका अनुसार बढुवा र सरुवाका लागि शक्तिकेन्द्र धाउने अनि त्यहाँबाट दवाब सृजनागर्ने त्यसपछि महानिरीक्षकलाई दोषारोपण गर्न थालेपछि उनी कडा रुपमा प्रस्तुत हुन थालेका हुन । उच्च प्रहरी स्रोतका अनुसार पछिल्लो समय भएको अतिरीक्त महानिरीक्षकको दरबन्दी थप्ने बिषयमा अडान लिएका अर्यालको अन्तिम समयमा केही जोड चलेन । स्रोतका अनुसार गृहमन्त्री समेत रहेका प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा र गृहका अधिकारीलाई समेत प्रभावमा पार्ने दलाल समुहले यतिबेला प्रहरी संगठनका केही भ्रष्ट अधिकारीको डिजाइनमा संगठन नै ध्वस्त बनाउने चलखेल गर्न थालेका हुन ।
स्रोतका अनुसार विहीबार आयोजना गरिएको दज्र्यानी चिन्ह लगाईदिने कार्यक्रममा महानिरीक्षक अर्यालले त्यसतर्फ संकेत गरेका हुन ।
कार्यक्रममा सहभागी एक वरिष्ठ प्रहरी अधिकारीका अनुसार महानिरीक्षक अर्यालले अधिकांस समय संगठनको नाम समेत धुमिल हुनेगरि कामगर्ने तर बढुवा र सरुवाको केही समय अघि राम्रो काम गरेको देखाएर तथा प्रचारप्रसार गरेर बढुवाका लागि दाबीगर्ने अधिकारीका कारण संगठनको यो अवस्था आएको बताएका हुन । उनले संगठनको मूल मर्म विपरित भै रहेका पछिल्ला गतिविधी रोक्नु भन्दापनि गर्ने समुहले पनि संगठनलाई आफ्नो सोच्नुपर्ने बताएका हुन ।
‘जीवनभर गलत गर्ने, बढुवाका बेला दुईचार काम राम्रो गरेर प्रभाव बढाउने अनि दोष मलाई दिने,’ महानिरीक्षकको भनाई उद्दृतगर्दैै ती अधिकारीले थपे ‘आखिर नेतृत्वमा म भएपनि संगठन त सबैको होला,’ ।
प्रहरी प्रधान कार्यालयमा आयोजित एक कार्यक्रममा महानिरीक्षक अर्यालले बढुवा भएका चारजना डिआइजीलाई एआइजीको दज्र्यानी चिन्ह लगाईदिएका हुन । डिआइजीहरु हेमन्त पाल, मधुप्रसाद पुडासैनी, माधवकुमार नेपाल र पंकज श्रेष्ठ एआइजीमा बढुवा भएका हुन ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.