अख्तियार पत्रकारका गोप्य सुचना संकलनमा

Posted: March 23, 2015 in PRIVATE

KATHMANDU : अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले पत्रकारका गोप्य सुचना समेत संकलन गरिरहेको खुलासा भएको छ । अख्तियारमा कार्यरत एक महिला कर्मचारीका बिषयमा लगातार समाचार आएपछि त्यसको स्रोत खोज्न प्रमुख आयुक्त लोकमानसिंह कार्कीले नै केही पत्रकारको गोप्य सुचना संकलन गर्न लागेका हुन । जनआस्था साप्ताहिकका पत्रकार बिश्वमणी सुवेदीले सोमबार बिहान सामाजिक संजाल फेसबुकमा स्टाटस लेख्दै पत्रकारको कल डिटेल अख्तियारले संकलन गरेको खुलासा गरेका हुन । उनको स्टाटस यस्तो छ :

‘लोकमान कार्कीको अड्डाले पत्रकारहरुको call details किन जम्मा पार्दैछ ? (मेरो विवरण पनि NTC बाट गएको सूचना आयो) व्यतिगत गोपनीयताको अधिकार हाम्रो हकमा लागु हुदैन ? हाम्रो सम्पर्कसँग होइन लोकमान, तिमीले भेला पारेका नन्दी र भीरंगीहरुसँग सतर्क हुनुमै तिम्रो कल्याण छ । नत्र, तिम्रा पुराना मालिकको झैँ हविगत होला, बेलैमा चेतना भया ! तिमी शासक बन्न नखोजेकै बेश ! आँधीको भंगालोमा परेको दिन तिमी सँग ‘आइया’ भन्ने मौका पनि नहुन सक्छ ।’

20150323_084449

पर्दाफाससँग कुरा गर्दै सुवेदीले अख्तियारले आफनो अधिकार क्षेत्र बिस्तारगर्दै सबैलाई अधिनमा राख्न अब पत्रकारका सुचना समेत जम्मा गर्न थालेको बताए । उनले भने ‘अख्तियार बिरुद्ध समाचार लेख्ने पत्रकारको मोबाईलका सुचना जम्मा गरेर सुचना दिने स्रोतको घाटी निमोठन खोजिएको हो । सुवेदीले घटना प्रमाणित भए आफु कानुनी लडाई लडने बताए ‘।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.